Medallists by Date
After 70 of 70 events
AS
Alpine Skiing
BT
Biathlon
BS
Bobsleigh
Event Medal NOC Athlete
Men's Monobob Gold GER GER - Germany JANNUSCH Jonas
Silver RUS RUS - Russian Federation IVANOV Maksim
Bronze NOR NOR - Norway OLSEN Kristian
Women's Monobob Gold GER GER - Germany NOLTE Laura
Silver AUT AUT - Austria SCHULTE Mercedes
Bronze GBR GBR - Great Britain PURCHALL Kelsea
CC
Cross-Country Skiing
CU
Curling
FS
Figure Skating
FR
Freestyle Skiing
IH
Ice Hockey
Event Medal NOC Athlete
Women Gold SWE SWE - Sweden Sweden
AMHOLT Anna
CARLSSON Wilma
GUSTAFSSON Julia
STROMGREN Madelene
NYHLEN PERSSON Maja
SJOLUND Linnea
WAXIN Mina
BOUVENG Josefin
BROLIN Fanny
LJUNGBLOM Lina
LUNDIN Sofie
MOGREN Ronja
WESTERLUND Madelen
WILHELMSSON Agnes
WILHELMSSON Ethel
CARLSSON Jennifer
JARNKROK Therese
Silver CZE CZE - Czech Republic Czech Republic
BLAHOVA Kristyna
SKRDLOVA Adela
KREJNIKOVA Sarka
HALOUNOVA Alexandra
HALOUNOVA Sandra
LORENCOVA Veronika
KOTOUNOVA Anna
JANDUSIKOVA Klara
DYCKOVA Nikola
MLYNKOVA Natalie
EXNEROVA Martina
MACHALOVA Barbora
HRDINOVA Karolina
ERBENOVA Magdalena
LERCHOVA Laura
HORNICKA Karolina
JURICOVA Karolina
Bronze SUI SUI - Switzerland Switzerland
MAURER Saskia
BERTA Sydney
BRAND Tina
SCHLEGEL Jessica
ZIMMERMANN Lara
HAUSER Janine
RUEDI Lisa
SPIESS Gionina
BRICH Yael
RYHNER Noemi
ENZLER Rahel
WETLI Stefanie
VALLARIO Nicole
EMMENEGGER Oona
FORSTER Justine
BACHMANN Sina
FORRER Ramona
Women's Skills Challenge Gold JPN JPN - Japan TAKENAKA Sena
Silver ITA ITA - Italy MURARO Anita
Bronze AUT AUT - Austria SCHAFZAHL Theresa
Men Gold USA USA - United States of America United States
DERIDDER Drew
KRYGIER Christian
MACKINNON Will
SEMIK Jacob
SAMUELSSON Adam
SAMUELSSON Mattias
EMBERSON Ty
WALSH TJ
WEISS Tyler
GRUDEN Jonathan
SAVAGE Ryan
WISE Jake
WAHLSTROM Oliver
PIVONKA Jacob
MIDDENDORF Erik
DEBOER Jack
SCOTT Todd
Silver CAN CAN - Canada Canada
GRAVEL Alexis
WOO Jett
MCISAAC Jared
GROULX Benoit-Olivier
SMITH Ty
DUDAS Aidan
MERKLEY Ryan
FORTIER Gabriel
BURZAN Luka
BUSBY Dennis
CHISHOLM Declan
NIELSEN Tristen
MACDONALD Anderson
MCSHANE Allan
FOCHT Carson
ROBERTS Conor
RODRIGUE Olivier
Bronze RUS RUS - Russian Federation Russian Federation
MIFTAKHOV Amir
ZHILYAKOV Bogdan
KUPCHIKHIN Pavel
MALYSHEV Anton
ZHURAVLYOV Danil
BABINTSEV Gleb
KOTKOV Vladislav
ZHABREYEV Alexander
SVECHNIKOV Andrei
DENEZHKIN Maxim
SITDIKOV Ilyas
DENISENKO Grigori
ROTENBERG Pavel
KHOVANOV Alexander
NIZHNIKOV Kirill
SOKOLOV Yegor
DUBROVSKI Georgi
Men's Skills Challenge Gold ROU ROU - Romania CASANEANU Eduard
Silver SVK SVK - Slovakia CEDERLE Sebastian
Bronze FIN FIN - Finland HAATANEN Aleks
LG
Luge
NC
Nordic Combined
ST
Short Track Speed Skating
SN
Skeleton
SJ
Ski Jumping
SB
Snowboard
SS
Speed Skating
Legend
Abbreviation Meaning
NOC National Olympic Committee
Sponsors http://www.omegawatches.com
Official timing and results provided by Omega